tel: +48 52 345 34 75 +48 52 345 28 12  emial: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

SYSTEMY GASZENIA

Systemy gaszenia serwerowni

Serwerownia wraz z centralą baz danych jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej wartościowych miejsc w każdej firmie. Są tutaj zgromadzone wszystkie informacje dotyczące działalności firmy, jej usług, produktów oraz pracowników i kontrahentów. Utrata tych danych lub ich naruszenie często może się wiązać z wielkimi stratami finansowymi dla firmy.

Stałe urządzenia gaśnicze gazowe stosowane są w obiektach , w których duże znaczenie ma wartość materialna znajdujących się tam przedmiotów oraz istotna jest ciągłość pracy urządzeń objętych ochroną . Do obszarów takich oprócz wspomnianych wcześniej serwerowni zaliczamy również centra przetwarzania danych, cenne archiwa oraz sale i obiekty muzealne.

Czynnikami aktywnymi, które są głównie odpowiedzialne za gaszenie pożaru są gazy: FM-200 oraz Novec 1230. Nie mają one negatywnego wpływu na przedmioty znajdujące się w gaszonych pomieszczeniach oraz są w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. Oferujemy również systemy gaszenia środkiem gaśniczym, jakim jest CO2 ( dwutlenek węgla ).

Myśląc o ochronie takich pomieszczeń, firma nasza zapewnia ją na dwóch poziomach. Pierwszym z nich jest system wczesnego ostrzegania , a drugi to system gaszenia. Instalacja jednego z nich lub każdego niezależnie może okazać się nieskuteczną oraz może spowodować niepotrzebną stratę czasu i pieniędzy. Oferujemy naszym klientom klientom profesjonalny sprzęt, montaż całego systemu monitorowania oraz gaszenia pomieszczeń, w których znajdują się serwery. Wykonując takie usługi na najwyższy poziomie, gwarantujemy najwyższą jakość i skuteczność działania systemów.

Systemy wczesnego ostrzegania montowane przez pracowników naszej firmy, są w stanie wykryć nawet najmniejsze zarzewie ognia . Momentalnie zostaną uruchomione słuchowo-wzrokowe sygnały ostrzegawcze, nakazujące opuszczenie pomieszczenia wszystkich przebywających tam osób. Następnie zostanie uruchomiony system gaszenia specjalnym gazem , którego zadaniem jest likwidacja zagrożenia pożaru , ale także ochrona jak największej ilości danych znajdujących się na serwerach i w komputerach umieszczonych w takim pomieszczeniu.

Dodaj swój email i bądź na bieżąco z naszą ofertą.