tel: +48 52 345 34 75 +48 52 345 28 12  emial: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

SYSTEMY GASZENIA

Instalacje tryskaczowe wodne

Systemy tryskaczowe zapewniają ochronę przeciwpożarową i są samoczynnymi systemami gaśniczymi o nieskomplikowanej budowie bazującej najczęściej na środku gaśniczym, którym jest woda.
Ugaszenie pożaru już w fazie jego powstania jest najlepszym warunkiem ochrony ludzi, mienia oraz otaczającego nas środowiska. Instalacje tryskaczowe przejmują to zadanie automatycznie poprzez samoczynne wykrywanie pożaru, sygnalizowanie i gaszenie. Tym samym stanowią niezawodną ochronę w ciągu całej doby.

Wyposażenie obiektu w urządzenie tryskaczowe daje możliwość, oprócz znacznego zmniejszenia strat powstałych wskutek ewentualnego pożaru, powiększenia powierzchni stref pożarowych i długości dojść ewakuacyjnych, co wpływa na zmniejszenie kosztu inwestycji.

Jeżeli montaż instalacji tryskaczowej został uwzględniony już podczas planowania budowy, to może być zrealizowany w bardzo ekonomiczny sposób . Ze względu na wielkość strat spowodowanych pożarami , godna polecenia jest także budowa instalacji w budynkach już istniejących.

Zakładane przez nas instalacje tryskaczowe są dostosowane do każdych wymagań. Jesteśmy również w stanie zaoferować nasze usługi małym i średnim przedsiębiorstwom. Stosowane przez nas  rozwiązania techniczne odpowiadają wszelkim wymogom bezpieczeństwa. Podczas dokonywanych przez nas realizacji ściśle przestrzegamy aktualnych wytycznych i norm , oferujemy urządzenia posiadające odpowiednie atesty. Natomiast projektowaniem instalacji zajmuje się wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem, co już od samego początku daje gwarancję bezpieczeństwa, rzetelności i niezawodności.  

Zalety instalacji tryskaczowych:

  • Obejmują w jednym systemie gaszenie pożaru i podstawowe sygnalizowanie akustyczne.
  • Proces gaszenia odbywa się tylko tam, gdzie rzeczywiście istnieje ryzyko pożaru . Tryskacze znajdujące się w obszarze nie objętym pożarem pozostają zamknięte.
  • Woda gaśnicza redukuje dym i substancje szkodliwe, chroniąc tym samym środowisko.
  • Woda będąca naturalnym środkiem gaśniczym jest tania i bez ograniczeń do naszej dyspozycji.
  • Instalacje gaśnicze likwidują architektoniczne ograniczenia- są stosunkowo tanią alternatywą zamiast budowy dodatkowych ścian pożarowych.

Instalacje tryskaczowe projektowane i wdrażane przez pracowników naszej firmy są niezawodnymi systemami bezpieczeństwa służącymi do ochrony ludzi i mienia w budynkach publicznych, podziemnych garażach, obszarach logistycznych oraz przedsiębiorstwach przemysłowych. Nasza firma z ponad 25-letnim doświadczeniem gwarantuje profesjonalizm od momentu wczesnego etapu projektowania instalacji, poprzez etap wdrożenia i objęcie go potrzebnym serwisem i konserwacją.

Dodaj swój email i bądź na bieżąco z naszą ofertą.